Policjanci z Nowogardu zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który na widok radiowozu porzucił rower i próbował uciec do lasu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu, a przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli środki odurzające.
O sprawie poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie. Według policji to nie był jedyny taki przypadek w miniony weekend na terenie powiatu.
Ucieczka zakończona w lesie
Z relacji policji wynika, że funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli rowerzystę, który na widok radiowozu zjechał do rowu, porzucił jednoślad i zaczął uciekać w kierunku lasu. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.
Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Nowogard. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. To wynik znacznie przekraczający granicę stanu nietrzeźwości, która w polskim prawie zaczyna się od 0,5 promila.
Podczas kontroli okazało się, że to nie koniec problemów rowerzysty. Przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili środki odurzające. Policja nie podała, o jaką substancję chodzi ani w jakiej ilości została zabezpieczona.
Mandat i sprawa w sądzie
Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 33-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. To standardowa stawka stosowana w takich przypadkach na terenie całego kraju.
Znacznie poważniejsze konsekwencje czekają go za posiadanie narkotyków. W tej sprawie odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O wymiarze ostatecznej kary zdecyduje sąd.
Próba ucieczki przed policją nie jest sama w sobie odrębnym przestępstwem w przypadku rowerzysty, jednak może mieć znaczenie przy ocenie zachowania sprawcy w postępowaniu sądowym.
Co jeszcze wydarzyło się w weekend
Sprawa 33-latka to tylko jedno z kilku zdarzeń, do których doszło na terenie powiatu goleniowskiego w miniony weekend. Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie poinformowała, że funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych nietrzeźwych rowerzystów.
Policjanci zatrzymali także kierującego, który miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia. W rękach funkcjonariuszy znalazły się również dwie osoby poszukiwane, w tym jedna ścigana listem gończym.
W ostatnich tygodniach w powiecie goleniowskim odnotowano kilka podobnych zdarzeń z udziałem rowerzystów. W marcu w Nowogardzie nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji na ulicy 3 Maja.
Related
Przeczytaj też:
- Efekt projektu KGW Wystrzałowe Babeczki. Nowe witacze w Strzelewie Koło Gospodyń Wiejskich „Wystrzałowe Babeczki” ze Strzelewa zakończyło projekt zrealizowany w ramach...
- Kingdom of Art rusza dziś w Goleniowie. Cztery dni teatru i muzyki Dziś wieczorem w Goleniowie rusza ósma edycja festiwalu teatralno-muzycznego Kingdom of...
- Szpital w Nowogardzie szuka wykonawcy programu naprawczego. Termin ofert mija 14 maja Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie opublikował zapytanie ofertowe na opracowanie programu...

