Ina Goleniów przeszła przez serię spotkań z różnymi wynikami, od porażki 6:0 z Iskierką Mirand Szczecin, przez zwycięstwo 4:0 z Orłem Wałcz, do dominacji 6:0 nad AP Gavia Choszczno. Zajmuje teraz szóstą pozycję z sześcioma punktami w KEEZA 4 lidze ZZPN. Równocześnie, na poziomie Klasy Okręgowej i w Pucharze Polski ZZPN, zespoły z powiatu goleniowskiego pokazały swoją konkurencyjność i determinację.

KEEZA 4 liga ZZPN

Ina Goleniów w pierwszej kolejce 4 ligi poniosła wysoką porażkę 6:0 (2:0) na wyjeździe z Iskierką Mirand Szczecin. Gospodarze w pierwszej połowie wypracowali dwubramkową przewagę. Po zmianie stron goście z Goleniowa mieli kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki kontaktowej lecz zawiodła skuteczność. Bramka Szymona Emche w 77. minucie spotkania praktycznie pozbawiła szans na wywiezienie chociażby punkty ze Szczecina. W 80. minucie zagranie ręką bramkarza Iny Adriana Hengera poskutkowało bezpośrednią czerwoną kartą. Rzut wolny na bramkę zamienił Paweł Olejnik. W doliczonym czasie gry gospodarze dołożyli jeszcze 2 trafienia.

Sponsorem działu sportowego jest
Śruby Giec
Logo Śruby Giec
Największy wybór techniki skręcania, wkręcania, kotwienia w Goleniowie. Skręcimy wszystko!
Śruby Giec na Facebooku
91 418 09 27   |   sruby@srubystal.pl
Goleniów, ul. Zakładowa 5
Stalmax
Logo Stalmax
STALnaMAXa! Największy skład stali w Goleniowie. Najlepszy wybór stalowych pokryć dachowych.
Stalmax na Facebooku
91 418 28 75   |   stalmax@srubystal.pl

Iskierka Mirand Szczecin vs Ina Goleniów

Wynik: 6:0 (2:0)
Bramki: S. Emche (7’, 77’), J. Kuzko (29’), P. Olejnik (84’), K. Tokarewicz (90’+2’ – rz.k.), G. Matuszak (90’+4’)
Uwagi: Czerwona kartka: A. Henger (80’) – Ina

Szansa na zmazania plamy miała miejsce w czwartek (15.08), gdzie odbyła się druga kolejka rozgrywek 4 ligi. Ina Goleniów podejmowała u siebie Orła Wałcz, którego pokonała aż 4:0 (2:0). Wynik otworzył powracający do składu Kacper Tomaszewicz, a jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Piotr Winogrodzki, bezbłędnie wykonując rzut karny. Pod koniec spotkania drugie trafienie dołożył Winogrodzki, a swoje premierowe trafienie w tym sezonie zaliczył Marcin Mojsiewicz.

Ina Goleniów vs Orzeł Wałcz

Wynik: 4:0 (2:0)
Bramki: K. Tomaszewicz (14’), P. Winogrodzki (37’ – rz.k., 87’), M. Mojsiewicz (84’)

W niedzielne popołudnie Ina udała się do Choszczna, żeby rozegrać trzecią kolejkę z miejscową AP Gavia. W poprzedniej kolejce drużyna z Choszczna niespodziewanie pokonała w wyjazdowym meczu Bałtyk Koszalin. Ina już w 7. minucie spotkania otworzyła wynik spotkania, gdzie po rzucie rożnym samobójcze trafienie zaliczył Mateusz Piekarek. Zaledwie 3 minuty później Piotr Winogrodzki drugi raz w tym sezonie bezbłędnie wykonuje rzut karny i podwyższa prowadzenie dla Iny. Jeszcze przed przerwą Tomaszewicz pokonuję Kevina Sobalę. Po przerwie goście dołożyli 3 trafienia, a mecz zakończył się wynikiem 0:6. Po meczu drużyna Iny może czuć niedosyt bo wynik mógł być bardziej okazały. Cieszy z pewnością fakt, że gra obronna podobnie jak w poprzednim spotkaniu zagrała „na zero”.

AP Gavia Choszczno vs Ina Goleniów

Wynik: 0:6 (0:3)
Bramki: M. Piekarek (7’ – sam.), P. Winogrodzki (10’, 73’ – rz.k.), K. Tomaszewicz (29’), Ł. Szymfeld (51’), D. Mojsiewicz (70’)

Ina po trzech kolejkach z dorobkiem 6 punktów, plasuję się na 6 pozycji.

Ciekawostki:
* W jedenastce 2. kolejki KEEZA 4 ligi ZZPN znalazł się Piotr Winogrodzki
* Po 3. kolejkach Piotr Winogrodzki z czterema bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców

KEEZA Klasa okręgowa Grupa 1

Na poziomie Klasy okręgowej występują trzy zespoły z powiatu goleniowskiego. W weekend odbyła się pierwsza kolejka tych rozgrywek.

Sarmata Dobra vs Center MD Goleniów

Wynik: 1:3 (0:3)
Bramki: A. Janiec (61’) – Sarmata; R. Wiśniewski (20’, 21’, 41’) – Center MD
Uwagi: Czerwona kartka: P. Borucki (85’) – Center MD

Prawobrzeże Świnoujście vs Orzeł Łożnica

Wynik: 3:2 (1:2)
Bramki: S. Brzysko (12’), L.D. Kgagara (59’, 80’) – Prawobrzeże; M. Matysiak (27’), D. Nowak (45’+1’ – rz.k.) – Orzeł

Masovia Maszewo vs Mewa Resko

Wynik: 0:1 (0:0)
Bramka: J. Rośczak (65’)

I runda Pucharu Polski ZZPN

W weekend rozgrywki przedstawiciele KEEZA Klasy A jeszcze nie wystartowały, jednak przystąpiły one do pierwszej rundy regionalnego Pucharu Polski z wyjątkiem Pioniera Żarnowo.

Hanza Goleniów vs Pomorzanin Przybiernów

Bramka: samobójcza (88’)

Sowianka Sowno vs Zalew Stepnica

Wynik: 3:4
Bramki: E. Bednarek x 2, W. Karcz – Sowianka; K. Dudziński x 2, B. Blatkiewicz, T. Żrólka – Zalew

Radowia Radowo Małe vs Promień Mosty

Wynik: 4:1 (1:1)
Bramki: K. Kubacki, J. Domański, R. Adamski, K. Chanarz – Radowia; K. Roszak – Promień

Wynik: 5:8 (2:2)
Bramki: M. Kwiatkowski x 3, D. Gajek x 2, Pracowity x 2, D. Witek, M. Żuchowski – Leśnik